Valsts apmaksātas rehabilitācijas iespējas

Sākums Valsts apmaksātas rehabilitācijas iespējas

Valsts apmaksāti pakalpojumi

Veselības centrs “Baltezers” ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu un nodrošina valsts apmaksātu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu. Valsts rehabilitācijas programmā ir iekļauti rehabilitācijas pakalpojumi pacientiem ar šādām veselības problēmām:

Bērni

Bērniem ar elpošanas un kustību traucējumiem (bērni līdz 17.5 gadu vecumam).

Pieaugušie

Pieaugušajiem pēc insulta, ar muguras sāpēm, ar muguras smadzeņu bojājumiem, ortopēdiskām problēmām un sirds slimībām.

Ilgstoši slimojušas personas

Ilgstoši slimojušas personas darbspējīgā vecumā (15 – 62 gadi, slimo ilgāk par 3 mēnešiem).

Personas ar invaliditātes draudiem

Personas darbspējīgā vecumā ar invaliditātes draudiem (vecums 15 – 62 gadi, nepieciešama Veselības un darba spēju ekspertīzes izziņa).

nujosana

Ko nozīmē “ilgstoši slimojošs cilvēks”?

Par ilgstoši slimojošu cilvēku pēc MK noteikumiem Nr. 1046 tiek uzskatīts cilvēks, kurš slimo ilgāk par trim mēnešiem. Ja cilvēkam ir veselības problēmas, kuras ar ģimenes ārsta vai citu ārstniecības personu līdzdalību tiek risinātas jau ilgāk par trim mēnešiem, viņš ar ģimenes ārsta norīkojumu (veidlapa nr. 027/u) var vērsties pie mums veselības centrā Baltezers un saņemt valsts apmaksātu medicīnisko ambulatoro rehabilitāciju.

Kas ir persona ar draudošu invaliditāti?

Šādu statusu var piešķirt tikai Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisija (VDEĀK). Cilvēks, kuram kādas slimības, negadījuma vai cita iemesla dēļ potenciāli var draudēt invaliditāte, ar ģimenes ārsta norīkojumu vēršas VDEĀK, lai saņemtu izziņu. Pēc izziņas saņemšanas var vērsties veselības centrā Baltezers un saņemt rehabilitācijas pakalpojumus valsts apmaksātās ambulatorās programmas ietvaros.

Kā pieteikties valsts apmaksātiem pakalpojumiem?

Lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus, vienmēr ir nepieciešams ārsta un/vai atbilstoša speciālista nosūtījums.

Ja rehabilitāciju nozīmē ģimenes ārsts

  1. Saņemiet ārsta nosūtījumu. Lai saņemtu valsts apmaksātus rehabilitācijas pakalpojumus, sākumā Jums ir jādodas pie ģimenes ārsta. Ģimenes ārsts var sniegt nosūtījumu jau konkrētām rehabilitācijas procedūrām (līdz 5 procedūrām) vai nosūtījumu rehabilitācijas kursam.
  2. Piesakiet vizīti pie ārsta rehabilitaloga. Piesakiet konsultāciju veselības centrā “Baltezers”, lai izstrādātu pacienta vajadzībām atbilstošu rehabilitācijas procedūru un/vai nodarbību plānu. Ja ģimenes ārsts ir izsniedzis nosūtījumu līdz 5 konkrētām rehabilitācijas procedūrām, ārsta rehabilitaloga konsultācija nav obligāta un Jūs varat uzreiz pieteikties konkrētajām procedūrām.
  3. Plāna izveide. Atbilstoši pakalpojumu pieejamībai, kopā ar mūsu speciālistiem Jums būs iespēja pierakstīties procedūrām un/vai nodarbībām, lai saņemtu pakalpojumus. 
Papildu informācija pacientiem
  • Mēs nodrošinām nepieciešamo dinamisko novērošanu hronisku kustību traucējumu gadījumā.
  • Valsts apmaksāto rehabilitācijas pakalpojumu apjoms ir ierobežots, tādēļ dažkārt var rasties situācija, kad tie nav pieejami nekavējoties. Šādos gadījumos, mēs reģistrējam pacientus gaidīšanas reģistrā. Pienākot rindai pa tālruni informējam pacientu par iespējamajiem tuvākajiem procedūru laikiem.  
Saziņai

Par jebkuriem papildu jautājumiem vai pakalpojumu pieejamību varat sazināties ar mums elektroniski uz e-pasta adresi: info@vcbaltezers.lv vai, zvanot pa tālruni 67990240 vai 29100144. Ja operators Jūsu zvana laikā būs aizņemts, lūdzu veiciet norādes un mēs ar Jums sazināsimies.

Veselības centra Baltezers ārstniecības iestāžu reģistra kods 8060-12001. Veselības centrs ir piemērots veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai personām ar funkcionāliem traucējumiem.